Tuncay Günaydın

Tuncay Günaydın

Keskin Kalem

Türk futboluna sıkılan kurşunlar.

11 Temmuz 2017 - 18:15 - Güncelleme: 19 Ağustos 2017 - 16:42

Evet,Türk Futbolu gün be gün geriye giderken sorumluların tek bir açıklama yapmaması,TFF'nin buna bir çözüm üretmemesi futbolumuzun can çekişmesine neden olmaktadır.
Ben bir Galatasaray taraftarı olarak konuya Galatasaray'dan örneklerle girmek istedim.

Igor Tudor denen zat galatasarayın başına getiriliyor ve takımı gençleştireceğim,çok koşan mücadele eden bir takım kuracağım diyerek başladığı işte maalesef ki sınıfta kaldı.
 

Yapılan transferler,gönderilen oyuncular, kıyaslandığında başta bruma olmak üzere 22 yaşındaki bir oyuncuyu gönderip yerine 31 yaşında oyuncu almayı kimse bana açıklayamaz.sabriyi gönderip yerine almak istediğin oyuncu 33 yaşında birisi, Hakanı yollayıp yerine almak istediğin 30 yaşın üzerinde başka bir oyuncu,Podolski'yi alırken ödediğin paraya bak satarken aldığın paraya bak,beyler sizler bu milleti aptal yerine koymaktan vazgeçin.bumudur çok koşacak takım,bu mudur Galatasaray ruhu. Türk futbolunu bitirdiğinizi nasıl göremiyorsunuz.milyon dolarlar harcayıp elin emekli olmuş 30-31-32-33 yaşlarına gelmiş sporcularına veridiğiniz paralar bu milletin parasıdır beyler.milli serveti heba ediyorsunuz.
 

Sneijder gibi bir oyuncuyu sırf hocanın egoları için kurban edeceksin.yok böyle bir akıl.Sneijder kötü oyuncuydu madem 4 yıldır neden tuttunuz,iyi oyuncu diyorsan neden yollamaya çalışıyorsunuz.  Biraz mantık diyorum.Türk Futbolu Avrupa'nın emeklilerine teslim edilerek zarar uğratılmasını kabul etmek mümkün değildir.alınsın evet kaliteli olsun yaşı 28 üstünde olmasın gerçekten Türk futboluna faydalı oyuncular alınsın.mesela Haci, Alex gibi oyuncular şimdikiler bakıyoruz hem kalite bakımından vasat hemde emekliliği gelmiş,egolarını tatmin etmek için para peşinde koşan futbol cambazlarıdır.
 

Spor Bakanı'nın bu konuda acilen müdahale etmesi TFF'nin yabancı sayısına hem yaş sınırı hemde kontenjan sınırı koyması gerekmektedir.alt yapıları bitmiş,türk futbolcusuna olan güven tükenmiş,kör zihniyetlilerin spor külüplerinin başında olması futbolumuza sıkılan kurşunlardır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar